Proč je řešení Secomea ideální volbou pro výrobce strojů

Proč je řešení Secomea ideální volbou pro výrobce strojů

Některé vlastnosti Secomea řešení mohou šetřit náklady ihned (cestovní náklady), další jsou přímo spojeny s kyberbezpečností a jiné zase myslí na budoucí potřeby výrobce.

Jak optimalizovat své služby vzdálenou údržbou?

 

Nasazení a správu zvládne i laik

Složité konfigurace, které standardně vyžadují přítomnost IT odborníků, jsou často nepřístupné běžným uživatelům. Secomea řešení obsahuje jednoduchého průvodce, konfiguraci pomocí Drag-and-drop systému a automatické vyhledávání připojených zařízení, tyto funkce umožňují nasazení a správu systému i neodborníkům.

Transparentní programování a diagnostika jakéhokoli PLC, HMI atd.

Ačkoli používáme architekturu síťového tunelování, která je imunní vůči běžným routovacím problémům, zůstává plně transparentní pro všechny typy komunikačních protokolů – dokonce je podporován i přenos přes 2. síťovou vrstvu.

Přístup k rozhraní stroje přes mobil/tablet 

Ke vzdálenému přístupu a dohledu se čím dál tím více začínají využívat přenosná zařízení. Secomea umožňuje snadno a bezpečně rozdělit mobilní přístup mezi výrobce strojů a koncové uživatele.


Certifikace pro zabezpečení výrobní i administrativní části vašeho zákazníka

Kvůli novým kyberbezpečnostním hrozbám, které se dnes frekventovaně objevují, vyžadují zákazníci jasný důkaz o tom, že řešení je skutečně bezpečné. Secomea disponuje bezpečnostní certifikací pro ověření přístupu, šifrování komunikace, řízení uživatelských účtů a dohledatelnosti aktivit uživatelů.

Management uživatelských účtů v souladu s Průmyslem 4.0

Průmysl 4.0 a Průmyslový internet věcí jsou zaměřeny na poskytovatele strojů, dodavatele materiálů a výrobní manažery, respektive jejich individuální a bezpečný přístup ke své části dat. Secomea je k těmto účelům certifikována.

Cloudový nebo soukromý M2M server vyhovující politice “úplné soukromí”

Na začátku používání produktů firmy Secomea můžete využít cloudové řešení GateManager a pokud se později rozhodnete, můžete začít používat svůj vlastní server (vnitropodnikový nebo VPS centrum, jako je např. Amazon AWS).


Konsolidace stávajících vzdálených řešení do jednoho

GSM modemy, klasické VPN služby, TeamViewer a jim podobné řešení můžete sjednotit do jediného řešení s centrálním managementem, přístupem přes PC a mobilního klienta, různými možnostmi sběru dat, hardwarovým i softwarovým SiteManagerem, SMS alarmy atd.

Snadné nasazení s použitím stejné konfigurace pro všechny stroje

Zapojení SiteManagera ke stroji je tak snadné, jako zapojení jakékoli pasivní komponenty. Konfigurace se provádí přes USB klíč, díky kterému se SiteManager automaticky připojí pod váš účet.

Přístup několika způsoby přes Ethernet, WiFi a mobilní síť 3G/4G

Všechny hardwarové SiteManagery lze připojit přes Ethernet a navíc volitelně také přes WiFi nebo 3G/4G síť. Dokonce i softwarový SiteManager je naprosto transparentní pro vámi zvolený způsob internetového připojení.


Přístup k záznamům dat pro preventivní a prediktivní údržbu

Všechna zařízení SiteManager umožňují připojení pro vzdálené programování pomocí aplikace LinkManager současně s propojením pro sběr dat do centrálních SCADA nebo DCS systémů.

Usnadnění IoT s propojením s významnými cloudovými službami

Kromě funkcí EasyTunnel a EasyLogging, umí SiteManager usnadnit propojení vzdálených zařízení s cloudovými aplikacemi založenými na Microsoft Azure, IBM Watson, Amazon, Wonderware Online apod.

Propojte sva SCADA řešení bezpečně přes internet

Dokonce i SCADA systémy, které byly navrženy pro lokální sběr dat, můžete s použitím funkce Secomea EasyLogging propojit se vzdálenými lokalitami a sbírat data z několika provozů, aniž by docházelo k IP konfliktům. Navíc konfigurace je velice jednoduchá, protože funguje na principu drag-and-drop.